Bielizna

Bieliznę zaczynamy nosić jeszcze wtedy kiedy jesteśmy za mali i nie świadomi tego, że to robimy bo już w wieku niemowlęcym. Ubierają nas tak rodzice bo chcą chronić nasze ciało i jego najbardziej wrażliwe strefy.

Przykładem bielizny jest bielizna dzięcięca zarówno niemowlęca, dziewczęca, jak i chłopięca. Dla najmłodszych czyli dla niemowląt są to wszelkiego rodzaju body z krótkim rękawem bądź długim, wciągane przez głowę, zapinane po bokach lub wiązane. Najczęściej wykonane z bawełny w jasnych lub ciemnych kolorach, z wzorami lub też bez nich albo z prasowankami z bohaterami bajek, śpioszki, kaftaniki, czapeczki, skarpetki lub podkoszulki, a także rajstopy czy piżamy.  Dla dziewczynek są to majtusie dość obszerne by u tych najmniejszych mogły zmieścić pampersa, wykonane z bawełny z drobnymi aplikacjami w kształcie kwiatów lub zwierzątek, czy prasowankami we wszystkich kolorach tęczy i jeszcze wielu innych. Bielizna dziewczęca to także koszulki, podkoszulki, rajstopki czy piżamy, stroje kąpielowe i koszule nocne z maleńkimi szlafroczkami. Każda sztuka tej bielizny jest subtelnie i elegancko zdobiona w wyszywane lub naprasowane kwiatuszki, motylki, aplikacje z błyszczących cekinów, a nawet bohaterowie lub bohaterki bajek są przedstawiane jako dzieci, by mocniej nasze dzieci mogły się z nimi zidentyfikować i oczywiście kupić tą a nie inną np.: bluzkę czy sukienkę bo na tej jest mała Minnie czy Daisy. Oczywiście często przez to odpowiednio droższa niż ta, która jest tej samej jakości, ale z kwiatkiem lub gładka.

Bielizna na www.oui.pl chłopięca aż tak bardzo nie różni się od tej dziewczęcej i zasady zdobień są te same lecz wykorzystuje się inne kolory na ogół ciemniejsze lub zestawione kontrastowo, a także bardziej męskie są zdobienia, czyli nie kwiatki, a samochody, samoloty, statki, czołgi i bohaterowie bajek płci męskiej np. Myszka Mickey czy Kaczor Donald. Najbardziej uniwersalną postacią jest Kubuś Puchatek bo zdobi nawet damskie bluzki, albo Smerfy, które występują także na męskich, damskich i dziecięcych bluzkach, podkoszulkach czy majtkach itd.  Slipki chłopięce lub bokserki, a także te same odpowiedniki w męskiej bieliźnie mają krój (przede wszystkim chodzi o przód) dopasowany do anatomii męskiego ciała, gdyż to tam zachodzi z wiekiem (od chłopca do dorosłego mężczyzny) najwięcej zmian związanych z dorastaniem i dojrzewaniem płciowym. Mają też chronić męskie narządy płciowe przed otarciami, które mogłyby powstać, gdyby mężczyźni i chłopcy zakładali np.jeansy bez bielizny.

U dziewczynek i kobiet z wiekiem zaokrągla się pupa czyli figi damskie czy majtusie dziewczęce z tyłu są bardziej rozbudowane niż z przodu, by uwzględnić te krągłości oraz biust i, dlatego kobiety te młodziutkie i starsze używają biustonoszy, a bielizna damska ma je chronić, ale też pokazać ich piękno.

Comments are closed.