Chrapanie utradnia nam zdrowy i dobry sen

chrapanieNiektóre dolegliwości czy schorzenia, jakie nas męczą są przez nas ignorowane, bo nawet nie przypuszczamy, ze można by je było leczyć i należy do nich chrapanie, które jest bardzo uciążliwe. Tylko kogo bardziej chrapanie denerwuje nas czyli obserwujących i mieszkających z osobą, która chrapie czy samego chrapiącego, który czasami nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że chrapie. Niestety jest to dolegliwość bardzo uciążliwa, a nie leczona może prowadzić do poważnych chorób i zdecydowanie jest nam w stanie bardzo utrudnić życie z czego nadal mało kto zdaje sobie sprawę.

Chrapią nie tylko mężczyźni

Uciążliwość tej właśnie dolegliwości jest o tyle poważna, że nie do końca zdajemy sobie z niej sprawę, a raczej z jej powagi, ponieważ chrapanie traktujemy aż za bardzo swojsko czyli coś, co przychodzi z pewnym wiekiem czy w określonych sytuacjach naszego życia i to ma być naturalne. Jednak powinniśmy sobie zdać sprawę z tego, że nie jest i to może być bardzo szkodliwe o czym staramy się nie myśleć, bo wygodniej jest nam takie dolegliwości lekceważyć, gdyż zastanawiamy się nad tym czy ktokolwiek chodzi do lekarza z czymś tak błahym. Tak naprawdę to zdecydowanie za rzadko poddajemy się konsultacjom lekarskim, gdy chrapiemy, a lekceważenie, akurat tej dolegliwości może się dla nas po krótszym lub dłuższym czasie okazać bardzo groźne. Dużo trudniejsze może być ostateczne ustalenie tego, dlaczego chrapiemy, gdyż chory na ogół sobie tego nie uświadamia, a jedynie słyszy to z relacji partnera czy partnerki, którą może być mąż, żona czy inna osoba z nami mieszkająca i nie zawsze dajemy wiarę.

Dlaczego chrapiemy

Dopiero w momencie, gdy zauważamy, że stałemu pogorszeniu ulega nasze samopoczucie, a wiele naszych reakcji jest mocno przesadzonych i nieadekwatnych do sytuacji to zaczynamy się zastanawiać czy faktycznie nasze trudności z opanowaniem emocji i to zwłaszcza tych negatywnych nie wynikają jednak z niewyspania spowodowanego chrapaniem. Każdy wie, ze sen jest bardzo istotnym elementem naszego życia i nie może go być zarówno za mało, jak i za dużo, bo jednak obydwa te czynniki są dla jakości naszego życia ważne i decydujące. Złe samopoczucie, jest w stanie sprawić, że czujemy się, źle, nic nam się nie chce, zasypiamy  w pracy na siedząco lub nawet na stojąco i nie potrafimy wykonywać swoich zobowiązań zawodowych czy nawet domowych, a wszystko to może być spowodowane tym, że chrapanie jest naszym problemem i powinniśmy chcieć z nim, jak najszybciej coś zrobić, bo inaczej nawet nasza rodzina może się rozpaść i możemy też utracić pracę.

Źródło informacji o chrapaniu: cmpromed.pl

Comments are closed.