Drewno do kominka, to najlepszy surowiec

drewno do kominka łódźDrewno kominkowe Łódź to z punktu widzenia podziału surowców energetycznych, biomasowe czyste źródło energii.  W porównaniu z węglem podczas jego spalania nie powstają zanieczyszczenia powietrza w postaci emisji szkodliwych pyłów. Jak ze spalania każdego składnika organicznego powstają woda i dwutlenek węgla, jednak dla spalania materiału drzewnego nie jest to istotne ponieważ, przyjmuje się, drzewo przez całe swoje życie zużyje więcej dwutlenku węgla w procesie fotosyntezy, niż później powstanie w wyniku jego spalenia.

Węgiel w swym składzie może zawierać zanieczyszczenia w postaci siarki i azotu, w wyniku jego spalania do atmosfery mogą wydzielać się szkodliwe dla zdrowia tlenki. A wracając do powstałego tutaj także tlenku węgla, jest on jak najbardziej niekorzystny. Naukowcy alarmują, gdyż jego zwiększone ilości w atmosferze mogą powodować efekt cieplarniany i idące za nim ocieplenie klimatu, topnienie lodowców, zalanie terenów niżej położonych a wiec pozbawienie miejsca do życia dla ludzi i zwierząt. Użycie do opalania domu surowca jakim jest drewno kominkowe Łódź jest niewątpliwie korzystniejszym rozwiązaniem. W dawnych czasach na luksus posiadania kominka mogli pozwolić sobie tylko najzamożniejsi członkowie społeczeństwa. Budowane okazy w pałacach i dworkach były w stosunku do dzisiejszych niejednokrotnie prawdziwymi dziełami sztuki, dziś na kominek może pozwolić sobie niemal każdy kto mieszka w domu, z powodu powszechności instalacji wentylacji kominowej i cieplnej w domach, przy małej modyfikacji można bez problemu zamontować kominek. W domach współcześnie budowanych kominki to niemal obowiązkowe wyposażenie salonu. Coraz to nowsze wydajniejsze technologie pozwalają na uzyskiwanie dużych sprawności cieplnych, także technologia ogrzewnictwa zajęła się kominkami, obecnie istnieje możliwość podłączenia kominka do sieci centralnego ogrzewania tak aby cenna energia powstała w wyniku jego użytkowania dawała maksymalny odzysk ciepła. W takim przypadku z ciepła kominka mogą cieszyć się nie tylko ci którzy są w jego pobliżu ale i Ci w pokoju obok lub wyżej.

Chociaż prawie cała gospodarka naszego kraju opiera się na węglu, pomimo prób wdrażania innych źródeł energii nie wiele w tej kwestii się zmienia. W przypadku ogrzewania domów jednorodzinnych piece i kominki napędzane biomasą mogą być małym krokiem na przód w budowaniu świadomości ekologicznej. Drewno kominkowe Łódź to jak najbardziej ekologiczny pomysł na opał.

Comments are closed.