Odzież reklamowa

Duży sukcesem na polskich rynku odzieżowym może pochwalić się znana i ceniona zarówno przez Polki jak i Polaków firma Reserved, która należy do koncernu odzieżowego LPP z Pomorza. Sklep ten ma zasięg ogólnopolski i należy do jednych z najbardziej popularnych marek odzieży nabywanych przez Polaków. Warto dodać, że jest to firma, która śmiało może konkurować z zagraniczną marką H&M, która cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Trzeba jednak zauważyć, że polska marka proponuje swoje produkty za ceny nieco wyższe od swojego konkurenta, co może być powodowane tym, że firma ma ta od lat ma podpisane bardzo korzystne kontrakty z dostawcami tkanin, akcesoriów. Nieliczni zdają sobie sprawę, że wielkie firmy odzieżowe walczą miedzy sobą o jak najtańsze materiały, można powiedzieć, że rywalizują ze sobą o guziki. Im otrzymają niższą cenę na guziki, tym my będzie mogli taniej nabyć bluzkę czy spódnicę, która nas urzekła w witrynie sklepowej. Biznes odzieżowy rządzi się swoimi prawami, które nie są zbyt zrozumiałe dla osób zajmujących się towarami z inne branży. Trzeba zauważyć, że w przypadku takich firm jak Reserved najważniejsze jest to, żeby jak najmniejszymi kosztami udało się zakupić dużą ilość półproduktów. Takie firmy starają się umieszczać swoje fabryki w takich krajach jak Chiny, gdzie istnieje tania siła robocza. Dzięki temu mogą sprzedawać nam towary po stosunkowo niskich cenach, a samemu zarobić krocie.

Jak wiadomo utrzymanie pracownika w kraju, który za niewielką kwotę będzie ciężko pracował nad przygotowaniem stroju, to spory wydatek. Sytuacja będzie jeszcze długo wyglądała tak, że jeśli nie znajdzie się sposób na tańsze szycie ubrań, zawsze w tym przemyśle znajdą się jacyś poszkodowani czy pokrzywdzeni. Odzież marki Reserved z pewnością nie należy do kategorii, którą można określić jako odzież reklamowa, ponieważ firma nie stara się eksponować swojej marki na strojach. Zwykle informacje o producencie jest ukryta. Najważniejsze staje się fason, kolor, tkanina danego modelu, a nie nazwa producenta.

 

Comments are closed.