Wpływ botoxu na naszą urodę

botoxBotoks zyskuje coraz większą popularność, ale jak każda rzecz, która w jakiś sposób wpływa na to co mamy danego od natury tak i botoks budzi ogromne kontrowersje i spory. W prasie tradycyjnej czy czasopismach internetowych oraz forach możemy przeczytać wypowiedzi anonimowych ludzi i ich opinie oraz uczucia, jakie budzi w nich botoks, którzy są przeciętnymi członkami naszego społeczeństwa. W prasie tradycyjnej czy w telewizji na takie tematy, jak między innymi: botoks, aborcja czy antykoncepcja – swoje opinie wygłaszają osoby, które są sławne i rozpoznawalne, czyli aktorzy czy aktorki, osoby obojga płci z branży muzycznej i rozrywkowej, dziennikarze a nawet politycy.

Nie tak dawno w naszej telewizji powstał program, który drobiazgowo bada potknięcia i osiągnięcia różnego formatu gwiazd i gwiazdek światowego przemysłu rozrywkowego czyli przedstawicieli muzyki, filmu, mody, sztuki, a nawet polityki itd., a także naszego rodzimego przemysłu, a to czy u nas mamy gwiazdy czy tylko gwiazdki to prywatnej ocenie każdego z nas należy pozostawić. Oczywiście na pierwszy rzut poszły sławne aktorki i gwiazdy muzyki światowego formatu, ale najbardziej dziwnym jest to, że oprócz zaproszonych do udzielania komentarzy osób na temat: „Botoks i operacje plastyczne ” z branży, jak chirurdzy plastyczni, czy specjaliści z dziedziny dermatologii estetycznej wypowiadają się polscy aktorzy i aktorki oraz muzycy. To zdziwienie i jednak lekką konsternację budzi wypowiedź polskiej aktorki, która krytykuje amerykańskie i światowe koleżanki po fachu za to, że botoks w ich ciele był stosowany kilkakrotnie, a także za to, że miały operacje plastyczne np. korekta nosa, a kilka tygodni temu sama nasza polska aktorka przyznała się lub została przez prasę zmuszona do potwierdzenia informacji o tym, że skalpel chirurga plastycznego pomógł jej w powiększeniu biustu oraz poprawy rysów twarzy z użyciem botoksu. Udzielając tego wywiadu i krytykując innych za botoks i jego użycie aktorka ta była już po operacji plastycznej biustu i użyciu botoksu w swojej twarzy, ale dziennikarze jeszcze wtedy o tym nie wiedzieli, ale czy jednak miała prawo skrytykować za to innych?
Prasa robi jednak wszystko, co może żeby tego właśnie typu potknięcia sławnych ludzi zostały uświadomione szerszej części naszego społeczeństwa, a użycie skalpela czy stosowanie botoksu przez osoby, które na każdym kroku podkreślają, że najważniejsze jest naturalne piękno prowadzi do szczególnie ostrej kampanii dziennikarzy i internautów przeciwko takiej osobie, która mimo widocznych efektów upiera się przy tym, że jej wygląd jest dziełem natury, ale czy biust z miseczki A do miseczki C rośnie po jednej nocy, a zmarszczki u prawie czterdziesto czy czterdziestokilkuletnich kobiet znikają, bo ktoś bardzo tego pragnął? W tego typu rewelacyjne wiadomości raczej żaden człowiek nie uwierzy, a botoks w medycynie po to jest by każdy z nas kogo tylko na to stać mógł z niego skorzystać niezależnie czy jest sławny czy jest najzwyczajniejszym pod słońcem mieszańcem świata.

Comments are closed.